Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Marszałek województwa ogłosił konkurs ofert. Jest 800 tys. zł dla klubów sportowych

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Ślaskiego, sejmik i zarząd województwa wychodząc naprzeciw potrzebom klubów sportowych z regionu, ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne, w ramach wspierania przedsięwzięć z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z terenu województwa śląskiego. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

- To środki, których celem jest wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na ten cel kwotę 800 tys. złotych. Zadania będzie można realizować od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2020 roku. W konkursie mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej dwóch lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

Szczegóły TUTAJ: https://slaskie.pl/content/slaski-program-klub

 

 


Data publikacji: 23-06-2020